Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (2023)

 • Forum
 • Medlemmer
 • Siste innlegg
 • Registrere
 • Logg Inn

SimHub

Simhub General

Shakeit bassshaker...

Varsler

Rydd alt

Simhub General

Siste post

av sndb5 måneder siden

1. 3 Innlegg

9 Brukere

0 Liker

3.178 Visninger

RSS

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (1)

alert10

(@alert10)

Nytt medlem

Ble med: 3 år siden

Innlegg: 1

Emnestarter 06.01.2021 12:40

Hei, jeg har det problemet! I LYDUTGANG-menyen til shakeit bass shaker-modus kobles ikke simhub til lydkortet mitt som fungerer som det skal til høyttalerne. Installerte simhub på nytt, drivere for mitt nye hovedkort (etter en oppgradering) asus z490 tuf... jeg blir gal av det... noen tips for å løse det?

Takk videre!!!

Alessio


Sitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (2)

Fortsatt

(@admin5435)

Imponerende medlem Admin

Ble med: 6 år siden

Innlegg: 709

01.06.2021 kl. 07.55

Hei!

Hvis det er en tilkoblingsfeil betyr det at noe går galt når lydbiblioteket prøver å koble til enheten,

Har du noen spesifikke feil i loggen?

Jeg ville prøve å rense eventuelle ikke-tilkoblede lydenheter i enhetsbehandling (i menyen kan du vise ikke-tilkoblede enheter), fjerne merket for "tillat eksklusiv bruk" i lydenhetsegenskapene i tilfelle noe prøver å bruke den i eksklusiv modus (kanskje noe som voicemeeter osv. ...), Start deretter på nytt. Avhengig av hovedkortet og enhetens kapasitet blir noen ganger bakutgangen deaktivert av systemet når det er noe koblet til frontpanelet (som fører til en tilkoblingsfeil), kanskje det rett og slett er det.

Dessverre er det litt vanskelig å gi spesifikke instruksjoner, slike tilkoblingsfeil skjer på systemnivå, så det er vanskelig å gi en eksplisitt feilmelding over det faktum at lydenheten ikke kunne kobles til. Når det skjer fører det til prøving og feiling for å løse det 🙁

Har du vært i stand til å bruke en annen lydapplikasjon (til og med musikk) på denne utgangen? Det er verdt en test for å finne ut om problemet gjelder en applikasjon.

Nicolas


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (3)

Sebastalona

(@sebastalona)

Nytt medlem

Ble med: 2 år siden

Innlegg: 1

30/04/2021 19:17

@admin5435

Hei, jeg opplever nøyaktig samme problem som brukeren ovenfor. Vet du om det var en løsning. Alt har fungert bra for meg frem til i dag.

Disse hendelsene fortsetter å fylle opp feilloggen, som om en tilkobling prøver og mislykkes:

2021-04-30 18:15:36,940] INFO - Disponering av FMOD-utgang for høyttalere (Realtek High Definition Audio)
[2021-04-30 18:15:36,957] INFO - Tildeling av FMOD-utgang for høyttalere (Realtek High Definition Audio)
[2021-04-30 18:15:36,970] FEIL - Kan ikke koble til utgangssystemet. Unntak: ERR_OUTPUT_INIT
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Check(RESULT res)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.FindDriver(String deviceId, Int32& systemRate, Int32& channels)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Configure()

All hjelp vil bli satt stor pris på.


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (4)

marketdanyo

(@markdanyo)

Nytt medlem

Ble med: 3 år siden

Innlegg: 1

14/05/2021 05:28

Jeg opplevde også dette problemet etter en Realtek-driveroppdatering til v6.0.8960.1 og klarte å finne en løsning.

I Kontrollpanel > Lyd åpner du egenskapene for den analoge høyttalerutgangen til lydkortet. Under Avansert, sørg for at "Aktiver lydforbedringer" ikke er merket av. Når denne innstillingen er brukt, skal Simhub kobles til utgangen.

Forhåpentligvis fungerer dette for andre som opplever problemet.


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (5)

F1Aussie

(@f1aussie)

Nytt medlem

Ble med: 3 år siden

Innlegg: 3

01/10/2021 11:44

Postet av:@sebastalona

@admin5435

Hei, jeg opplever nøyaktig samme problem som brukeren ovenfor. Vet du om det var en løsning. Alt har fungert bra for meg frem til i dag.

Disse hendelsene fortsetter å fylle opp feilloggen, som om en tilkobling prøver og mislykkes:

2021-04-30 18:15:36,940] INFO - Disponering av FMOD-utgang for høyttalere (Realtek High Definition Audio)
[2021-04-30 18:15:36,957] INFO - Tildeling av FMOD-utgang for høyttalere (Realtek High Definition Audio)
[2021-04-30 18:15:36,970] FEIL - Kan ikke koble til utgangssystemet. Unntak: ERR_OUTPUT_INIT
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Check(RESULT res)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.FindDriver(String deviceId, Int32& systemRate, Int32& channels)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Configure()

All hjelp vil bli satt stor pris på.

Jeg får akkurat det samme problemet plutselig med samme feillogg som deg. Fikk du ordnet dette, er det noen som vet hvordan jeg kan fikse dette, det dreper meg!


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (6)

ShadowMech

(@shadowmech)

Nytt medlem

Ble med: 1 år siden

Innlegg: 1

22/02/2022 22:03

@markdanyoJeg registrerte meg legitimt for dette nettstedet etter å ha lest rådene dine og ønsket å si TAKK! Forslaget ditt fungerte perfekt. Takk for at du fikk meg til å ikke hate denne programvaren med en gang. lol


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (7)

jmixxer9

(@jmixxer9)

Aktivt medlem

Ble med: 10 måneder siden

Innlegg: 12

12.11.2022 17.30

Jeg vet at dette er litt gammelt, men plutselig i dag opplever jeg det samme problemet med en av bassshakerne mine. Jeg har tre nob-lydforsterkere, koblet til 2 bst-1 bassshakere hver og to av oppsettene fungerer fint, men den tredje viser feilen ovenfor når utgang er aktivert. Den mest forvirrende delen er når jeg aktiverer den problematiske utgangen, feiler det delvis på en av de andre (i det minste viser den tilkoblingsfeil OG koblet til i SimHub). Jeg har gjort den vanlige feilsøkingen, omstartet, installert på nytt, byttet ut kabler, byttet usb-porter osv., men kan ikke få denne oppsettet til å fungere riktig. Disse har fungert feilfritt frem til i dag. Noen råd?


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (8)

jmixxer9

(@jmixxer9)

Aktivt medlem

Ble med: 10 måneder siden

Innlegg: 12

12.11.2022 17:31

Jeg prøvde å laste opp loggen, men det mislyktes, så her er det jeg ser:

[2022-12-11 11:15:53,201] FEIL - Kan ikke koble til utgangssystemet. Unntak: ERR_OUTPUT_INIT
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Check(RESULT res)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.FindDriver(String deviceId, Int32& systemRate, Int32& channels)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Configure()
[2022-12-11 11:15:55,207] INFO - Avhending av FMOD-utgang for bakre shakere (USB2.0-enhet)
[2022-12-11 11:15:55,207] INFO - Avhending av FMOD-utgang for frontshakere (4- USB2.0-enhet)
[2022-12-11 11:15:55,324] INFO - Tildeling av FMOD-utgang for frontshakere (4- USB2.0-enhet)
[2022-12-11 11:15:55,645] INFO - Tildeling av FMOD-utgang for bakre shakere (USB2.0-enhet)
[2022-12-11 11:15:55,655] INFO - Utgang tilbakestilt etter hendelse : FMOD.StringWrapperERR_OUTPUT_INIT ERROR på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FMInodBACKHW_SYSTEM,BALLBACKHQ,BALL_Outputt_system,BALL_Outputt. PE-type, IntPtr-kommandodata1 , IntPtr kommandodata2, IntPtr brukerdata)
på FMOD.System.FMOD5_System_GetDriverInfo(IntPtr system, Int32 id, IntPtr name, Int32 namelen, Guid& guid, Int32& systemrate, SPEAKERMODE& speakermode, Int32& speakermodechannels)
på FMOD.System.getDriverInfo(Int32 id, String& name, Int32 namelen, Guid& guid, Int32& systemrate, SPEAKERMODE& speakermode, Int32& speakermode channels)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.FindDriver(String deviceId, Int32& systemRate, Int32& channels)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Configure()
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput..ctor(AudioChannelSettings-utgang)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.SoundOutputManager.AllocateOutput(AudioChannelSettings-utgang)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.OutputManagerBase`1.AllocateOutputs(List`1 outputs)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.OutputManagerBase`1.EffectUpdate(Double globalGain, IEnumerable`1 effekter)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.ShakeITV3PluginBase`1.DataUpdate(PluginManager pluginManager, GameData& data)
på SimHub.Plugins.PluginManager.<>c__DisplayClass220_1.b__0()
på SimHub.Plugins.PluginManager.ExecUpdate(PluginInstance-plugin, Handling a)
på SimHub.Plugins.PluginManager.manager_DataUpdated(GameData-data, IGameManager-manager)
på GameReaderCommon.DataUpdatedDelegate.Invoke(GameData-data, IGameManager-manager)
på GameReaderCommon.GameManagerBase`3.SendDataUpdatedEvent()
på GameReaderCommon.GameManagerBase`3.PollLoop(Objektavsender, ElapsedEventArgs e)
på GameReaderCommon.GameLoop.MainLoop()
på System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Objekttilstand)
på System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
ved System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolsk preserveSyncCtx)
ved System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
på System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()

[2022-12-11 11:15:55,656] FEIL - Kan ikke koble til utgangssystemet. Unntak: ERR_OUTPUT_INIT
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Check(RESULT res)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.FindDriver(String deviceId, Int32& systemRate, Int32& channels)
på SimHub.Plugins.DataPlugins.ShakeItV3.Settings.Audio.Core.FModOutput.Configure()
[2022-12-11 11:15:57,657] INFO - Avhending av FMOD-utgang for bakre shakere (USB2.0-enhet)
[2022-12-11 11:15:57,657] INFO - Avhending av FMOD-utgang for frontshakere (4- USB2.0-enhet)
[2022-12-11 11:15:57,778] INFO - Tildeling av FMOD-utgang for frontshakere (4- USB2.0-enhet)


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (9)

jmixxer9

(@jmixxer9)

Aktivt medlem

Ble med: 10 måneder siden

Innlegg: 12

12.11.2022 17:32

Til slutt har jeg sjekket og sørget for at de forbedrede lydeffektene ikke er merket av. Jeg er rådvill 🙁


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (10)

bjc1

(@bjc1)

Nytt medlem

Ble med: 7 måneder siden

Innlegg: 2

05/01/2023 06:48

Fikk du noen gang ordnet det. I går var alt bra i dag simhub vil ikke gjenkjenne mine to usd lydkort. Windows 10 sender testsignal til de 4 shakerne ok. Noen tanker, takk


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (11)

jmixxer9

(@jmixxer9)

Aktivt medlem

Ble med: 10 måneder siden

Innlegg: 12

05/01/2023 08:12

@bjc1Jeg løste mitt ved å sette inn usb-lydkortene mine på nytt og starte PC-en på nytt. Ikke sikker på hva problemet var, bortsett fra at lyden min ble overført til de eksterne usb-lydkortene i stedet for det interne ved oppstart. Beklager at jeg ikke kunne vært mer hjelp.


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (12)

jmixxer9

(@jmixxer9)

Aktivt medlem

Ble med: 10 måneder siden

Innlegg: 12

19/02/2023 12:34

Jeg fikk nettopp dette problemet opp igjen og ønsket å komme tilbake og dele hva jeg gjorde for å løse det. Hvis du har noen av dine shakere koblet til via en usb-hub, kan du av og til se at usb-plasseringen(?)-ID-ene vil endres etter hvert som huben kobles fra og kobles til igjen. Jeg har funnet ut at dette skjer (flytte rundt på huben, renhold, hva som helst), når jeg kobler noobsound usb-kortene inn igjen, blir shakerne nye "høyttalere" i windows. Når du åpner SimHub og går til shakers-fanen, vil du ikke lenger se dine tidligere konfigurerte 'shakere' eller de vil vises som 'frakoblet'. Jeg har funnet ut at hvis jeg helt glemmer de frakoblede høyttalerne, setter inn usb-tilkoblingene på nytt, starter simhub på nytt og tilordner shakerne mine på nytt via import av konfigurasjonen, vil de fungere igjen. Hvis jeg prøver å rekonfigurere de 'nye høyttalerne' før jeg fjerner de frakoblede, får jeg alle slags konflikter når applikasjonen prøver å initialisere dem. Ikke sikker på om dette er en idiotsikker metode, men ønsket å dele hva jeg har gjort de siste gangene med oppsettet mitt. Ta gjerne kontakt for ytterligere informasjon eller avklaring. Håper dette hjelper noen som støter på dette problemet i fremtiden! Jubel!


SvareSitat

Shakeit bassshaker - tilkoblingsfeil (13)

sndb

(@sndb)

Nytt medlem

Ble med: 1 år siden

Innlegg: 1

03/03/2023 16:57

Ja, etter 2 år med utallige timer med feilsøking for å kjøre et for stort antall lydutganger fra en enkelt PC, har jeg lært to ting godt:

 1. Windows USB-drivere og driveradministrasjon – spesielt for billige/generiske enheter som bruker enten standard MS-drivere eller skisserte *.inf-filer som produsenten sender deg til megaupload/rapidshare/random-gdrive eller dropbox-link for nedlasting – er et komplett crapshow. Selv uten noen gang å koble fra eller slå av/på enhetene, er Windows-oppdatering alene nok til å atomvåke oppsettet ditt uten advarsel eller røde flagg. Så langt har Simhub ikke vært grunnårsaken en gang, men bare et annet havari av det nye jævla Windows har fått til med USB/lydenhetsdriverne og deres tilsvarende Windows-konfigurasjon.
  Gå og last nedDriverstore ExplorerogUSBDeviewog begynne å bruke dem. Disse to verktøyene sammen med Windows-hendelsesloggen er dine beste venner neste gang en OS-oppdatering eller en enkel omstart av systemet bestemmer seg for å omorganisere alle lydenhetene dine og starte en ny runde med driverkonflikthelvete hvor du lærer hvilke av USB-hubene dine som er kapable å kjøre en lydenhetogen Arduino og hvilke hubs av identisk modell som vil koble fra håndbremsen og bestille alle lydenhetene dine på nytt hvis du starter PC-en på nytt mens et USB-lydkort er koblet til samme hub som håndbremsen.
 2. Den andre tingen jeg lærte... var at jeg virkelig burde kaste noen gamle komponenter sammen i et billig mATX-deksel og flytte alle medieavspillingsoppgaver og den neven med tilkoblede enheter til en dedikert HTPC.

En AV-mottaker, GPU HDMI-lydutgang, GPU Displayport-lydutgang, flere DAC-er i min 2,1-kanals/hodetelefon-stasjonære utstyrsstabel, flere UPnP-nettverkslydenheter, alt i tillegg til 3x billige 2-kanals USB DAC/lydkort og 7,1-kanals USB-lydkort som kjører de forskjellige svingerne og bassrysterne som kjører for Simhub er, i all rettferdighet, litt mye å forlange av en enkelt SFF stasjonær PC-konstruksjon med bare et ITX-hovedkort verdt USB-hoder...


SvareSitat

Vær så snillLogg InnellerRegistrerefor å svare på dette emnet.

Forumhopp:

Forrige emne

Neste emne

Ser for øyeblikket på dette emnet 1 gjest.

Dele:

Foruminformasjon

Merk alt som lest

Siste innlegg

Uleste innlegg

Tagger

 • 21 Forum
 • 1.778 Emner
 • 5.970 Innlegg
 • 4 på nett
 • 5.126 Medlemmer

Vårt nyeste medlem:baneenab85

Siste post:Dahl Design

Forumikoner: Forumet inneholder ingen uleste innlegg Forumet inneholder uleste innlegg

Emneikoner: Ikke besvart svarte Aktiv Varmt Klistrete Ikke godkjent Løst Privat Lukket

FAQs

How do you set up a bass shaker? ›

For a single bass shaker, simply run speaker wire from the positive terminal of the amp to the positive terminal on the shaker (and negative to negative). For two bass shakers, connect the positive of one bass shaker to the negative of the other bass shaker.

Are bass shakers any good? ›

~They Provide A More Precise Tactile Experience Over Subwoofers. Another benefit that these offer in comparison to subwoofers is that the tactile response you get from bass shakers is much more accurate and physical; even when compared to subwoofers that can play this low.

What gauge wire for bass shaker? ›

Recommended wire gauge is 14-16 gauge speaker wire.

Are bass shakers noisy? ›

The thing about bass shakers is they make very little noise. Instead, most of the sound is felt—it's kind of their thing. Subwoofers and high-powered speakers are responsible for creating and amplifying nearly every single noise in a movie, which is also great for the immersion that people seek out.

Where is the best position for bass shakers? ›

After doing some research it seems a good placement would be two shakers underneath the seat in L/R configurations and one under the pedals.

Do I need an amp for a bass shaker? ›

Having a separate amplifier gives you more control over your audio output, and they will give your tactile transducers a bit more rumble power—for example, if you go with a powerful bass shaker like the appropriately-named ButtKicker, you'll need an amplifier that can match and keep up with its output potential.

Can a bass shaker replace a subwoofer? ›

Bass shakers aren't really intended as a replacement or alternative for a subwoofer; merely as supplementation. There is only a small range of bass that you should be "feeling". So if you have your bass shakers set to receive bass of a higher frequency that; it will feel really kitschy, unrealistic and goofy.

What gauge wire should I use for 2 12 inch subs? ›

Jaeden, For wiring subwoofers, we recommend using wires of 12- to 16-gauge in size.

Does wire size matter for subs? ›

Is 12 gauge speaker wire good for subwoofers? If your amplifier has a greater power rating, such as 100 watts or 600 watts, you should use 12 gauge cable. If the speaker has a lower power rating, such as 40 or 50 watts, 14 or 16 gauge wire will suffice.

What size wire is best for subwoofers? ›

Like the article says: When you replace or run new speaker wiring, we recommend using 18-, 16-, or 14-gauge wires for speakers and 16-, 14-, or 12-gauge wires for subwoofers.

What amp to use with bass shaker? ›

Dayton Audio's BSA-200 bridgeable stereo amplifier is a perfect solution for bass shaker or subwoofer installs.

How do I stop my bass from vibrating through the floor? ›

To reduce mechanical vibrations that would otherwise be transferred to the floor, the best solution is "decoupling." Basically, this means minimizing contact between the sub and the floor and dampening the cabinet's vibrations before they reach the floor.

How many Bass Shakers do I need? ›

The best recommendation I got is that it's easy to add 2 more shakers in the future if you buy an amp now that can handle 4. So If you are unsure whether 2 is enough, get a good amp and just buy 2 shakers for now. Get another 2 if you feel it's not enough.

How do bass shakers work? ›

bass shaker helps you feel the bass as you heard. they will be compared with a standard loudspeaker system, simply that the diaphragm is missing. Instead, another object is employed as a diaphragm. A shaker transmits low-frequency vibrations into varied surfaces in order that they will be felt by individuals.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Arline Emard IV

Last Updated: 06/01/2024

Views: 6286

Rating: 4.1 / 5 (72 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Arline Emard IV

Birthday: 1996-07-10

Address: 8912 Hintz Shore, West Louie, AZ 69363-0747

Phone: +13454700762376

Job: Administration Technician

Hobby: Paintball, Horseback riding, Cycling, Running, Macrame, Playing musical instruments, Soapmaking

Introduction: My name is Arline Emard IV, I am a cheerful, gorgeous, colorful, joyous, excited, super, inquisitive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.