10 gier, takich jak Genshin Impact do zagrania w następnej kolejności (2024)

HoYoverse wydanyUderzenie Genshinaw środku pandemii COVID-19 prawie trzy lata temu i stała się wielkim hitem w branży gier. Ta darmowa gra RPG anime z Chin pozwala graczom odkrywać rozległy świat Teyvat jako podróżnik oddzielony od swojego bliźniaka w innym świecie i wchodzić w interakcje — a także grać jako — szerokiróżnorodność postaciktórego ruchy bojowe są oparte na elementach, takich jak ziemia, wiatr, ogień, woda i elektryczność.

Chociaż historia dotyczy podróżnika (mężczyzny lub kobiety, w zależności od twojego wyboru) szukającego rodzeństwa, Genshin Impact skupia się bardziej na eksploracji siedmiu narodów Teyvat, poznawaniu ich kultur i zwyczajów oraz walce z potworami zamieszkującymi te narodów, a mniej o ewentualnym połączeniu rodzin. Ta gra zdobyła wiele nagród (w tym Player’s Voice na The Game Awards 2022) i zaowocowała mnóstwem grafik i animacji fanów.

Ale dla tych, którzy chcą zrobić sobie przerwę od Genshin Impact i zagrać w coś podobnego, oto 10 gier, które możesz sprawdzić.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (1)

Oddech dziczyto jedyna gra Zelda, która zapoczątkowała generację gier z otwartym światem poza serią, które były inspirowane mechaniką rozgrywki i / lub stylem graficznym, a Genshin Impact czerpie z niej wiele inspiracji. Link budzi się po stuleciu snu, nie pamiętając niczego, co mu się przydarzyło, i ma za zadanie ocalić księżniczkę Zeldę i powstrzymać Calamity Ganona przed zniszczeniem Hyrule i świata.

Nintendo dało graczom pozwolenie na ukończenie historii gry w sposób nieliniowy, dając im wystarczająco dużo miejsca na eksplorację rozległego krajobrazu na ziemi i w powietrzu oraz eksperymentowanie z różnymi elementami rozgrywki.

Immortals Fenyx Powstanie

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (2)

W interpretacji mitologii greckiej Ubisoftu Tyfon uciekł z więzienia w podziemiach i okradł bogów olimpijskich z ich mocy i esencji, powodując, że Zeus uciekł do Prometeusza, którego przykuł łańcuchem do góry w ramach kary, aby uzyskać pomoc w pokonaniu go. Prometeusz zawiera umowę z Zeusem, że jeśli śmiertelnik pokona Tyfona, zostanie uwolniony z więzienia, w ten sposób opowiada historię Fenyxa, śmiertelnika, który musi powstrzymać Tyfona po ucieczce z podziemi, aby uratować brata.

Fenyx zyskuje moce bogów w miarę postępów w grze, takie jak Gniew Aresa, i może ulepszać swoją broń. Jedyny element rozgrywki, który tworzyImmortals Fenyx Powstaniewyróżniającą się od Genshin Impact jest zdolność gracza do zmiany płci Fenyxa (Fenyx jest domyślnie kobietą), głosu i wyglądu. Genshin pozwala jedynie na wybór postaci różnej płci. Poza tym gracze muszą monitorować swoją wytrzymałość podczas walki, aby nie wyczerpać się po powtarzających się atakach.

Sonic Frontiers

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (3)

Możesz tak pomyślećSonic Frontiersjest o wiele mil od Genshin Impact, ale ostatnia wycieczka uroczego niebieskiego jeża nie może być bardziej inna. Sonic i jego przyjaciele zostają wciągnięci do Cyberprzestrzeni przez tunel czasoprzestrzenny w drodze na Starfall Islands i udaje mu się uciec, gdy utknęli w cyfrowym świecie, dlatego pojawiają się Sonicowi w pikselowej formie, kiedy ich ratuje.

Frontiers jest podobny do Genshin Impact, ponieważ Sonic ma wskaźnik wytrzymałości obok siebie za każdym razem, gdy wzmacnia lub schodzi pod wodę, jest w stanie wspinać się po strukturach, ma drzewo umiejętności i doświadcza cyklu dnia oraz ma system nawigacji, który prowadzi mu żądane miejsce docelowe. Nie wspominając o tym, że łamigłówki i wyzwania, które wykonuje, ujawniają więcej lokalizacji.

Final Fantasy 14

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (4)

Final Fantasy 14 toczy się pięć lat po wydarzeniach z oryginalnej gry z 2010 roku, która była krytyczną i komercyjną porażką Square Enix. Bogowie błogosławią postać gracza na podróż w czasie pięć lat w przyszłość, aby uciec przed zniszczeniem Eorzei spowodowanym przez pierwotnego smoka Bahamuta i musi stawić czoła groźbie inwazji Imperium Garlean, gdy pracują nad odbudową kraju.

W przeciwieństwie do Genshin Impact, FF14 to gra MMORPG, w której gracze wchodzą ze sobą w interakcje, ale wciąż pozwala im na wiele eksploracji otwartego świata. Jednak jedyną rzeczą, która łączy grę z Genshin, jest to, że ma model gier jako usługi, który zawiera przedmioty gacha, na które ludzie mogą wydawać prawdziwe pieniądze, jeśli waluta w grze tego nie obejmuje. W ciągu ostatnich 10 lat FF14 doczekało się także czterech rozszerzeń: Heavensward (2015), Stormblood (2017), Shadowbringers (2019) i Endwalker (2021).

Osoba 5

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (5)

opracowany przez firmę Atlus,Osoba 5koncentruje się na uczniu liceum pod pseudonimem Joker, który po przeniesieniu do nowej szkoły po tym, jak został fałszywie oskarżony o napaść i umieszczony w zawieszeniu, manifestuje Personę wraz z kilkoma innymi uczniami, co skłoniło ich do zostania strażnikami znanymi jako Phantom Thieves of Hearts . Zanurzają się w nadprzyrodzoną krainę stworzoną przez podświadome pragnienia ludzkości, zwaną Metaverse i kradną złośliwe zamiary z serc dorosłych.

Persona 5 pozwala graczom wejść do lochów w Metaverse zwanych Pałacami, utworzonych przez serca zepsutych dorosłych, które reprezentują ich zniekształcone postrzeganie rzeczywistej lokalizacji, aby walczyć z nimi i ich cieniami (które są ich prawdziwym ja). Poza tym mogą wykonywać prace w niepełnym wymiarze godzin i spełniać prośby NPC.

Do widzenia

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (6)

Do widzeniaAkcja rozgrywa się na fikcyjnym archipelagu, mocno inspirowanym wyspiarskim narodem Nowej Kaledonii na Pacyfiku, gdzie tytułowa 12-letnia bohaterka wyrusza na misję ratowania ojca po porwaniu przez tyrana i jego armię papierowych wojowników. Tchia eksploruje swoją domową wyspę drogą morską (na swojej tratwie), powietrzną (samolotem, który sama buduje) i lądową. Zyskuje również unikalną umiejętność zwaną skokiem duszy, która pozwala jej opętać i przejąć kontrolę nad zwierzętami i przedmiotami nieożywionymi w celu wykonywania określonych zadań, takich jak pies lub kokos, podróżowania do nowych obszarów, rozwiązywania zagadek i obrony siebie przeciwko wrogom.

Bohaterowie mówią w całości po francusku i drehu, dwóch językach dominujących w Nowej Kaledonii. Soul jumping jest również inspirowany folklorem Nowej Kaledonii dotyczącym zmiany kształtu.

Honkai Impact 3

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (7)

Honkai Impact 3to stworzona przez HoYoverse wersja science-fiction Genshin Impact, której akcja toczy się 50 000 lat w przyszłości w alternatywnej wersji Ziemi, nawiedzanej przez katastrofy spowodowane przez Honkai, potężną istotę, która korumpuje ludzi i obdarza niektórych ludzi zwanych Herrschers boskimi mocami wywołać apokalipsę za każdym razem, gdy cywilizacja stanie się zbyt zaawansowana. Trzy globalne frakcje zostały stworzone do walki lub wykorzystywania Honkai: Schicksal, która wysyła Walkirie; Anti-Entropy, która zamiast mechów wykorzystuje ludzkich żołnierzy; oraz World Serpent, który manipuluje wydarzeniami od końca poprzedniej cywilizacji.

Honkai Impact 3rd łączy różne gatunki, w tym piekło pocisków, platformówki, strzelanki i pełzanie po lochach w połączeniu z mechaniką gacha, która oferuje nowe bronie i postacie. Zawiera również ograniczone czasowo wydarzenia sezonowe, które oferują elementy rozgrywki niewidoczne w normalnych trybach rozgrywki.

Honkai: Star Rail, kontynuacja Honkai Impact 3rd, której akcja toczy się w kosmosie, jest już dostępna na iOS, Androida i PC za pośrednictwem Epic Games Store.

Opowieści o Powstaniu

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (8)

17. wpis z serii Tales,Opowieści o Powstaniukręci się wokół niewolnika Dahnan o imieniu Alphen, niewolnika bez wspomnień ze swojej przeszłości, oraz Shionne, dziewczyny Renan z klątwą, która powoduje, że ciernie wyskakują z jej ciała, jeśli ktoś jej dotknie, gdy tworzą więź podczas podróży mającej na celu zakończenie Renanów ucisk ludu Dahnan.

Ta gra nie ma trybu wieloosobowego, jak jej poprzednicy, ale większość jej rozgrywki kładzie nacisk na unikanie, kontrowanie i inne interakcje postaci w walce.

Nie boję się 2: Królestwo Revenant

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (9)

Setki lat po wydarzeniach z Ni no Kuni: Wrath of the White Witch,Nie boję się 2: Królestwo Revenantobraca się wokół młodego Grimalkina (pół-człowieka, pół-kota) o imieniu Evan Pettiwhisker Tildrum, który zostaje obalony w dniu swojej koronacji w wyniku zamachu stanu po przedwczesnej śmierci ojca. Wyrusza w podróż, by zbudować własne królestwo i zjednoczyć wszystkie narody świata.

Gracze mogą swobodnie eksplorować otwarty świat Ni no Kuni 2, ale aby posunąć fabułę do przodu, muszą wykonywać zadania w sposób liniowy. W bitwie gracze mogą w dowolnym momencie przełączać się między trzema innymi postaciami. W grę wchodzi budowanie świata, ponieważ muszą zarządzać siłą roboczą w mieście, aby dostarczać materiały do ​​broni i zbroi w sklepach.

Kroniki Xenoblade X

10 Games Like Genshin Impact to Play Next (10)

Kroniki Xenoblade Xto ekskluzywny tytuł Xenoblade na Wii U, którego akcja toczy się na planecie Mira, gdzie część ludzkości ucieka przed zniszczeniem Ziemi przez obcą wojnę. Postać gracza, która cierpi na amnezję po tym, jak została uratowana z kapsuły ratunkowej, zostaje członkiem BLADE i dołącza do misji obrony nowego świata przed koalicją Ganglionu — i eksploruje otoczenie, spacerując w swoich mechach.

Gracze mogą dostosować płeć, głos, budowę i rysy twarzy swojej postaci w dowolnym momencie gry. Tak jak Mondstadt jest głównym światem Genshin Impact, nowe Los Angeles służy jako główny świat Xenoblade Chronicles X. Wykonywanie zadań, z których większość jest podzielona na zadania fabularne, zapewnia graczom punkty doświadczenia, podnosząc ich statystyki i klasę.

Cristina Alexander jest niezależną pisarką dla IGN. Parafrazując Calvina Harrisa, nosi na rękawie swoją miłość do Sonic the Hedgehog jak wielką sprawę. Śledź ją na Twitterze @SonicPrincess15.

10 gier, takich jak Genshin Impact do zagrania w następnej kolejności (2024)

FAQs

10 gier, takich jak Genshin Impact do zagrania w następnej kolejności? ›

W Internecie można znaleźć strony, które rzekomo oferują spolszczenie Genshin Impact. Należy jednak pamiętać, że oficjalnie w grze nie istnieje żadna polska wersja językowa. Miejcie to na uwadze, zwłaszcza że miHoYo dosyć agresywnie walczy ze wszelkimi nieautoryzowanymi ingerencjami w swój produkt.

Czy Genshin będzie po polsku? ›

W Internecie można znaleźć strony, które rzekomo oferują spolszczenie Genshin Impact. Należy jednak pamiętać, że oficjalnie w grze nie istnieje żadna polska wersja językowa. Miejcie to na uwadze, zwłaszcza że miHoYo dosyć agresywnie walczy ze wszelkimi nieautoryzowanymi ingerencjami w swój produkt.

Czy Genshin to anime? ›

Ogólna wizja artystyczna Genshin Impact ma na celu połączenie stylu artystycznego anime z elementami z prawdziwych kultur świata.

Czy Genshin jest za darmo? ›

Wczoraj zadebiutowało Genshin Impact - darmowa produkcja od chińskiego studia miHoYo. Tytuł dostępny jest bezpłatnie na PC, PS4 i urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Lidia Grady

Last Updated:

Views: 5835

Rating: 4.4 / 5 (65 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Lidia Grady

Birthday: 1992-01-22

Address: Suite 493 356 Dale Fall, New Wanda, RI 52485

Phone: +29914464387516

Job: Customer Engineer

Hobby: Cryptography, Writing, Dowsing, Stand-up comedy, Calligraphy, Web surfing, Ghost hunting

Introduction: My name is Lidia Grady, I am a thankful, fine, glamorous, lucky, lively, pleasant, shiny person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.